FAWON - Fundacja Aktywnego Wsparcia Osób Niepełnosprawnych
Jak możesz pomóc?

Jak możesz pomóc?

Czy wiesz, że możesz wspomóc Fundację Aktywnego Wsparcia Osób Niepełnosprawnych na wiele różnych sposobów? Poniżej przedstawiamy Ci kilka różnych pomysłów na to, jak to zrobić. Pamiętaj, że każda forma wsparcia finansowego lub pozafinansowego w istotny sposób przyczyni się do realizacji naszych celów statutowych.

Zostań sponsorem

Zachęcamy Twoją firmę do rozpoczęcia z nami długoterminowej współpracy partnerskiej w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Taka forma wsparcia znacząco podniesie pozytywny wizerunek Twojej firmy w oczach Klientów i Kontrahentów.

Co możemy Ci zaoferować w ramach tej współpracy?

  • zgodę na używanie logo Fundacji w działaniach marketingowych i promocyjnych Twojej firmy,
  • umieszczenie logo Twojej firmy w materiałach promocyjnych Fundacji,
  • zamieszczenie logo Twojej firmy i informacji o niej na stronie internetowej Fundacji,
  • promowanie pozytywnego wizerunku Twojej firmy przez Fundację,
  • informowanie o wsparciu Twojej firmy podczas organizowanych przedsięwzięć Fundacji.

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli opracować najlepszą formę współpracy dla Twojej firmy i naszej Fundacji.

Przekaż darowiznę

To świetny sposób na wsparcie finansowe Fundacji niezależnie od tego, czy chcesz to zrobić w ramach działalności firmy czy prywatnie. W ramach tej pomocy możesz w każdej chwili i tak często jak Ci to odpowiada zasilić konto Fundacji dowolną kwotą. W tym celu należy przelać ustaloną przez siebie kwotę na rachunek 47 1020 4984 0000 4302 0112 4361 w Banku PKO BP wpisując w tytule przelewu darowizna na cele statutowe FAWON.

Pamiętaj, że taką darowiznę zgodnie z obowiązującym prawem możesz odliczyć od podatku niezależnie od tego, czy wpłacałeś ją prywatnie czy reprezentując firmę, instytucję lub organizację.

  • Jeśli dokonałeś darowizny prywatnie, jako osoba fizyczna możesz przy rocznym rozliczeniu podatkowym odliczyć od swojego dochodu kwotę darowizny stanowiącej do 6% Twojego dochodu (podstawa prawna: art. 26, ust.1, punkt 9 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dn. 26.07.1991 r. z późniejszymi zmianami).
  • Natomiast jeśli dokonałeś darowizny reprezentując firmę, organizację lub instytucję, a więc będąc osobą prawną, możesz odliczyć od jej dochodu kwotę darowizny stanowiącej do 10% dochodu osoby prawnej (podstawa prawna: art. 18, ust. 1, punkt 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dn. 15.02.1992 r. z późniejszymi zmianami.

Pamiętaj, że podstawą odliczenia jest dokument wpłaty darowizny (np. potwierdzenie przelewu) na konto bankowe Fundacji.

Skorzystaj z naszych usług

Korzystając z naszych komercyjnych usług przyczyniasz się do wsparcia naszej Fundacji. Cały dochód zostanie wykorzystany na cele statutowe Fundacji oraz jej utrzymanie. Jeśli więc szukasz odpowiedniego Partnera do Twojego biznesu, warto nawiązać z nami współpracę. My pomagamy Tobie, Ty pomagasz nam.

Zostań wolontariuszem

Jeśli chcesz aktywnie włączyć się w działania Fundacji, możesz zrobić to także w formie niefinansowej. Szukamy ludzi zaangażowanych, odpowiedzialnych, chętnych do działania, a zarazem optymistycznie nastawionych do życia i osób niepełnosprawnych, którzy chcą dać z siebie więcej! Zgłoś się do nas, a my podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz nam pomóc.

Aktywnie promuj FAWON i jej działania

Jesteśmy nowo powstałą Fundacją, w związku z tym nasze formy promocji są w tej chwili bardzo ograniczone. Dlatego każde Twoje działanie zmierzające do promocji Fundacji – czy to na Twojej stronie internetowej czy w mediach społecznościowych będzie dla nas ogromnym wsparciem. Zachęcamy do dzielenia się informacjami o naszej Fundacji także wśród znajomych i rodziny. W ten sposób więcej ludzi dowie się o naszej Fundacji i być może łatwiej będzie nam dotrzeć do potrzebujących naszej pomocy. Jeśli szukasz sposobu jak możesz nas jeszcze promować, skontaktuj się z nami, na pewno podsuniemy Ci wiele pomysłów.

…a może masz inny pomysł jak nam pomóc?

Podziel się nim z nami! Masz pomysł jak wykorzystać lepiej potencjał Fundacji, słyszałeś o ciekawej akcji, w której moglibyśmy wziąć udział, a może znasz kogoś, kto potrzebuje naszej pomocy? Skontaktuj się z nami w tym celu.

Wszystkim osobom i firmom wspierających FAWON bardzo serdecznie dziękujemy nie tylko w imieniu własnym, ale przede wszystkim naszych podopiecznych. Dziękujemy!