FAWON - Fundacja Aktywnego Wsparcia Osób Niepełnosprawnych
O Fundacji

O Fundacji

Jesteśmy grupą młodych, kochających życie osób, z których większość z nas boryka się z niepełnosprawnością ruchową. Poruszamy się na wózkach, ale umiemy gonić marzenia i dostrzegać dla siebie motywację „sokolim okiem”. Skończyliśmy studia, podjęliśmy pracę, lecz pewnego dnia zrozumieliśmy, że to dla nas jeszcze zbyt mało. Postanowiliśmy połączyć nasze zamiłowanie do najnowszych technologii, potęgi internetu i najszerzej definiowanej komunikacji globalnej z bardzo bliską nam ideą altruizmu i zaangażowania w sprawy społeczne.

FAWON jest fundacją inną niż wszystkie – nie zakładamy biur, filii itp. Chcemy, aby nasza pomoc opierała się na konkretnych zadaniach, które mają zmienić Twoje życie, a nie jak często się zdarza, spotkać się w przytulnym biurze, wypić filiżankę ciepłej herbaty czy kawy, po czym wrócić do domu z nierozwiązanymi problemami, a w najlepszym wypadku z jakimś doraźnym wsparciem finansowym.

Misją FAWON jest skupić się na potrzebach zwykłych ludzi dotkniętych niepełnosprawnością – dać wiarę w sukces i chęci do działania, gdyż w życiu zawsze najważniejszy powinien być człowiek. Phil Bosman pisał niegdyś: „Człowiek stworzony jest do tego, czego nikt inny jeszcze nie dokonał”. Ufamy, że dzięki naszej pomocy i Ty odkryjesz, jak niepowtarzalne są możliwości, którymi dysponujesz.

Gotowy na przygodę z FAWON?

Czekamy właśnie na Ciebie!